MSIX: Nový formát souboru pro instalaci aplikací ve Windows

[ad]

Microsoft oznámil na konferenci Windows Developer Day nový formát instalačních balíčků MSIX. Jedná se o nový formát nahrazující instalační balíčky MSI a APPX.

 

Počínaje od systémů Windows 8 bylo možné používat nový typ aplikací s Modern UI. Jednalo se o nový typ moderních aplikací, které mohly běžet nezávisle na hardwarové platformě na které Windows běžely. Ta samá aplikace mohla běžet jak ve Windows RT na ARM procesoru a také ve Windows 8 na x86 a x64 procesorech. Tyto moderní aplikace se instalují zejména skrze Windows Store, technicky se však instalují skrze instalační balíčky typu APPX.

Stávající klasické aplikace pro Windows se instalují skrze instalační balíčky Windows Installer což je typicky soubor typu MSI.

 

[ad]

 

Oba tyto balíčky bude nově nahrazovat nový formát instalačních balíčků MSIX. Technicky se bude jednat stále o APPX balíček, jen možná proběhnou nějaké jeho kosmetické změny a by bylo možné s pomocí APPX instalovat také klasické aplikace pro Windows.

Důležité je také to, že se zatím jedná spíše o novinku pro klientské systémy Windows 10 a rozhodně nějakou dobu budou k dispozici obě technologie. Už také z důvodu serverových systémů, protože současné systémy Windows Server nativně nepodporují APPX instalační balíčky.

 

Odkazy

 

Poznámka: Tento článek je převzat z webu MichalZobec.cz, původní článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *