microsoft, windows, deployment, visual c, runtime,

Seznam nejnovějších verzí Visual C++ Runtime

Michal ZOBEC Michal ZOBEC Sledovat May 01, 2020 · 1 minuta čtení
Seznam nejnovějších verzí Visual C++ Runtime
Sdílet

Pro běh aplikací napsaných ve Visual C++ potřebujete běhové prostředí Visual C++ Runtime. Z bezpečnostních důvodů a z důvodů stability byste měli používat nejnovější verzi. Jenže jak ji zjistit?

Jak jsem již nastínil aplikace napsané ve Visual C++ potřebují běhové prostředí, aby mohly fungovat. Například Skype Classic používá Visual C++ Runtime verze 2015. Runtime je běhové prostředí na němž funkčnost aplikace závisí a bez něj nefunguje. Je to něco podobného jako například .NET Framework, nebo Adobe Flash Player. Aplikace prostě vyžaduje jiný software, aby sama dokázala fungovat.

V případě Visual C++ je toto běhové prostředí označováno jako Runtime a instalační balíček, který hledáte se obvykle jmenuje Visual C++ Redistributable.

Jak, ale zjistíte jaká je nejnovější verze? A kde tuto instalaci seženete?

Jak zjistit nejnovější verzi je možné několika způsoby:

  1. s pomocí nástroje MBSA,
  2. s pomocí vyhledávání Microsoft Update Catalog,
  3. s pomocí vyhledávání na Google (search query “microsoft visual c++ 2015 download”).

Nejspolehlivější metoda dosud byla a zatím je první metoda s pomocí nástroje MBSA. Bohužel, vypadá to, že Microsoft už asi nebude MBSA rozvíjet, takže je otázkou, jak dlouho tu bude s námi (použitelný).

Další metody jsou různě spolehlivé, možná lepší je používat Google než MU Catalog, tedy pokud nevíte číslo KB aktualizace …

I přes ne moc povzbudivé zprávy je přece jen světlo na konci tunelu … :) Microsoft má naštěstí seznam, který obsahuje nejnovější verze každé z verzí Visual C++ Runtime, čímž práci značně zjednodušuje.

Odkazy

Michal ZOBEC
Napsal Michal ZOBEC Sledovat
IT konzultant, projekt manažer.

Působím v IT oboru 16 let se zaměřením na produkty společnosti Microsoft, zejména Windows Server, Exchange Server, SQL Server a Hyper-V Server. V současné době se věnuji kromě konzultací, také vývoji software a řízením projektů, včetně vývoje řešení pro cloud Microsoft Azure.

Mám zkušenosti ve společnostech všech velikostí, od živnostníků po velké korporace. Své služby jsem poskytoval také některým školám. Mám také několikaleté zkušenosti se spoluprací s mezinárodními společnostmi, kde se členové týmu nachází v různých zemích.